Polska saga fantasy, którą zna cały świat!

Cykl powieści fantasy, który uwielbiają czytelnicy na całym świecie!

Cykl “Wiedźmin” to seria powieści fantasy, których autorem jest polski pisarz Andrzej Sapkowski. Powieści, które wchodzą w skład tego fenomenalnego cyklu to: “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. “Cykl wiedźmiński” to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika powieści fantasy.

Głównym bohaterem całego “Cyklu wiedźmińskiego” jest Geralt z Rivii, który wywodzi się z tajemniczej kasty wojowników zwanych wiedźminami. Wiedźmini są genetycznie zmutowanymi zabójcami potworów, którzy od dziecka szkoleni są do zabijania. Dzięki tak zwanej Próbie Traw, którą jest w stanie przeżyć jedynie czterech na dziesięciu kandydatów, zyskują oni niemal nadludzki refleks oraz siłę. Najbardziej znanym wiedźminem jest wywodzący się ze Szkoły Wilka legendarny Geralt z Rivii, który nazywany jest również Białym Wilkiem. Geralt podróżuje po świecie w poszukiwaniu zleceń na potwory. Pewnego dnia ten doskonale wyszkolony białowłosy zabójca spotyka na swojej drodze młodą księżniczkę, z którą już na zawsze złączy go przeznaczenie.

Jeśli jesteś miłośnikiem powieści fantasy, to “Cykl wiedźmiński” jest serią, po którą zdecydowanie powinieneś sięgnąć już teraz!     

Andrzej Sapkowski, czyli wybitny łódzki pisarz fantasy!

O tym, że Andrzej Sapkowski jest najwybitniejszym polskim pisarzem fantasy, świadczy to, iż jest on najczęściej tłumaczonym pisarzem fantasy po Lemie oraz to, że artysta otrzymał srebrny medal Gloria Artis. Sapkowski z wykształcenia jest ekonomistą. Swoje wykształcenie pisarz zdobył na prestiżowym Uniwersytecie Łódzkim. W 1986 roku miłośnicy fantasy, którzy zaczytywali się w czasopiśmie “Fantastyka” mieli ogromną przyjemność poznać białowłosego tułającego się po świecie zabójcę potworów, dzięki opowiadaniu “Wiedźmin książka dostępna w księgarniach online“, które Andrzej Sapkowski napisał w ramach konkursu literackiego organizowanego przez to czasopismo. Po swoim debiucie widząc niesamowicie pozytywny odbiór swojego, dzieła Andrzej Sapkowski postanowił stworzyć pierwszą polską sagę fantasy i tak oto powstał “Cykl wiedźmiński”, który składa się z następujących pozycji: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Drugim bardzo znanym dziełem Sapkowskiego, jest bestsellerowa “Trylogia Husycka”, której akcja toczy się podczas wojny husyckiej.