Strona 634 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 6 stycznia 2020 roku przedszkolaki wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją przedszkola wzięli udział w  Orszaku Trzech Króli, który po raz siódmy przemaszerował barwnie ulicami naszego miasta. Hasło tegorocznego orszaku nawiązywało do słów pięknej polskiej kolędy „Dzisiaj w Betlejem” i brzmiało „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ”. W spotkaniu wzięło udział sporo ostrołęczan. W orszaku obok monarchów- Kacpra, Baltazara i Melchiora, nie zabrakło sił anielskich czy rycerzy. Najwięcej radości z przemarszu miały dzieci, które wspólnie z dorosłymi podążały do stajenki i ochoczo śpiewały kolędy. Kulminacją Orszaku była scena ze stajenką, gdzie królowie Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon Świętej Rodzinie i złożyli dary. Po przemarszu w kościele Farnym odbyła się uroczysta Msza święta, koncelebrowana przez biskupa łomżyńskiego.
Z całego serca dziękujemy przedszkolakom z naszego przedszkola i ich rodzicom za zaangażowanie i udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli.