Strona 541 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 4 października 2019 roku w grupie MUCHOMORKI odbyły się zajęcia badawczo- kulinarne, których tematem przewodnim były owoce. Podczas zajęć wszyscy dowiedzieli się, że owoce są bardzo zdrowei konieczne jest ich spożywanie na co dzień. Przedszkolaki za pomocą zmysłu smaku, węchu, dotyku i wzroku rozpoznawały i nazywały popularne owoce. Nie miały żadnego problemu z odgadnięciem, jaki owoc smakują, wąchają, dotykają lub widzą. Po skończonej zabawie każdy mógł skonsumować to, co znajdowało się na jego talerzyku. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie soku owocowego. Wszyscy bardzo zaangażowali się  w działania- dziewczynki myły owoce, panie je obierały, następnie wszystkie przedszkolaki kroiły je na mniejsze kawałki, gotowe do zmiksowania. Sok o smaku kiwi, gruszki, jabłka i banana oprócz walorów smakowych miał intensywny, zielony kolor. Dzieci nazwały go „Sokiem Shreka”.