Strona 529 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 23 września 2019 roku przedszkolaki z grupy MUCHOMORKI powitały nową porę roku- jesień. Kilka dni wcześniej wybrały się one do pobliskiego parku, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie, szyszki, liście do kącika przyrody. Dzięki temu przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat tej kolorowej pory roku. W sali przedszkolaki układały z elementów plakat z wizerunkiem Pani Jesieni, opisując jednocześnie pokazaną na nim postać. Dzieci omawiały wygląd Pani Jesieni, wymieniały zwierzęta jej towarzyszące. Wskazywały kolory, które kojarzą im się z nową porą roku. Na zakończenie zajęć nauczyciel rozsypał kartoniki z literami, a ochotnicy układali z nich napis JESIEŃ, umieszczając go obok plakatu. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Uczę się nazywać świat”.