Strona 525 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 16 września 2019 roku przedszkolaki w grupy MUCHOMORKI obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji każdy „Muchomorek” na znak solidarności z tym świętem, miał namalowaną kolorową kropkę na twarzy lub rączce. Aby zrozumieć znaczenie symboliki kropki, pani nauczycielka w krótkiej opowieści przybliżyła przedszkolakom postać bohaterki książki „The Dot”- małej Vashti.  Ta mała dziewczynka, właśnie dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości. MUCHOMORKI wzorem bohaterki książki również tego dnia tworzyły piękne kropki- arcydzieła. Malowanie pochłonęło ich całkowicie. Wszyscy mogli podziwiać swoje kropkowe obrazy. Dzieci miały możliwość opowiedzenia również o tym, co najlepiej potrafią robić, jakie posiadają talenty i o czym marzą. Nie zabrakło również zabaw z kropeczkami. Przedszkolaki segregowały, łączyły w pracy, porównywały kolorowe kropki. Dzięki tym zajęciom dzieci miały możliwość stworzenia pozytywnego obrazu siebie samego i  budowania wiary we własne możliwości.