Strona 522 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 28 sierpnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się dzień adaptacyjny dla nowych przedszkolaków. Uczestniczyli w nim rodzice wraz ze swoimi pociechami, dyrekcja i kadra nauczycielska oraz personel pomocniczy przedszkola. Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu całej rodziny. Aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować obawy i stres związany z pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu, zapoznano ich z palcówką. Nasi goście mieli możliwość zwiedzania przedszkola, oglądania pomieszczeń, sal i gabinetów terapeutycznych, w których najmłodsi bywalcy „Leśnej Krainy” będą spędzać czas. Panie nauczycielki prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwalając pokonać lęk i nieśmiałość. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Wszyscy podziwiali nasze ogródki warzywne, o które dba cała społeczność przedszkola. Dzień adaptacyjny przebiegł w miłej atmosferze. Dzieci i rodzice spędzili go radośnie i z uśmiechem na twarzy.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas!!!!