Strona 521 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 5 września 2019 roku w grupie MUCHOMORKI przeprowadzono zajęcia kulinarne, podczas których przedszkolaki przygotowywały słodkie smakowitości - gofry. Podczas tych praktycznych zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, uczyły się przestrzegania zasad higieny oraz utrwalały nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. MUCHOMORKI pod kierunkiem pań z wielkim zapałem odmierzały składniki, wsypywały je do miski i mieszały za pomocą miksera kuchennego. Kiedy wszystko było gotowe, panie przystąpiły do pieczenia. Głównym dodatkiem do gofrów była bita śmietana, kolorowa posypka oraz dżem truskawkowy. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej.