Strona 519 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Przedszkole Miejskie nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Kraina” w Ostrołęce 31 lipca zakończyło dyżur wakacyjny. Przez cały lipiec gościliśmy w swojej placówce dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczające na co dzień do różnych przedszkoli w mieście.
Podczas dyżuru dzieci brały udział w zabawach badawczych, rozgrywkach sportowych  i zabawach integracyjnych, oglądały edukacyjne filmy, wykonywały przepiękne prace plastyczne. Wesoło spędzały czas na pięknym i kolorowym placu zabaw. Jeździły na przejażdżki (wycieczki) komunikacją miejską i poznawały przyrodę wykonując prace pielęgnacyjne w ogródkach warzywno- kwiatowych.
Z okazji zakończenia dyżuru odbyła się przedszkolna uroczystość, podczas której zorganizowano wesołe zabawy wakacyjne oraz zdrowy i kolorowy poczęstunek. Impreza odbyła się na placu zabaw. W tym wyjątkowym  dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy sprawnościowe, zagadki, rysowanie kredą na tablicach oraz chodniku, bańki mydlane.
Podczas zajęć kulinarnych dzieci przygotowywały szaszłyki owocowe, które z apetytem zjadły   podczas podwieczorku w altance przedszkolnej.
Na zakończenie  dzieci otrzymały baloniki i  słodki upominek ufundowany przez dyrekcję przedszkola. Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki będą miło wspominać wakacyjny pobyt w „Leśnej Krainie”.