Strona 517 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 17 czerwca 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Dotknij, doświadcz - zrozum", prowadzone przez terapeutę integracji sensorycznej, panią Zdzisławę Rekosz i nauczyciela wspomagającego, panią Ewelinę Kosakowską.
Zajęcia rozpoczęły się zabawą z chustą animacyjną, mającą na celu poruszenie zmysłu dotyku (czucie głębokie).
Następnie dzieci czekało wyzwanie: przejście boso przez ścieżkę sensoryczną, w której wykorzystane zostały dyski sensoryczne o różnej fakturze. Przedszkolaki musiały również pokonać całą piaskownicę, a na końcu wejść stopami do miski z wodą. Okazało się być to nie lada wyzwaniem, jednak uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. W międzyczasie dzieci mogły ćwiczyć motorykę małą, bawiąc się folią bąbelkową. Na koniec, przedszkolaki poprzez bujanie w kocu, zrelaksowały się, a tym samym stymulowany był ich zmysł równowagi (przedsionek). Wszystkie dzieci wykonywały zadania z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy.