Strona 515 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 14 czerwca 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi podczas wakacji. Z tej okazji przedszkolaki wysłuchały przygód bohatera opowiadania pt.: „Lato”. Jak każdy z nas wie, jest to pora roku sprzyjająca wszelkiego rodzaju atrakcjom związanym z wakacyjnym wypoczynkiem. Aby jeszcze lepiej przygotować nasze „maluchy” do wyjazdów rodzinnych, postanowiliśmy uświadomić im  jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą beztroska zabawa nad wodą. Przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny pt.: „Nasze wakacje”. Dzięki niemu dowiedziały się, że powinny kąpać się tylko na strzeżonych kąpieliskach, pod opieką osoby dorosłej. Dowiedziały się również, jak należy dbać o środowisko podczas letniego wypoczynku nad wodą, w górach itp. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia i przymierzenia dziecięcej kamizelki ratunkowej, wyposażonej w gwizdek. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę spełnia ona podczas wyprawy nad wodę. KRASNOLUDKI  aktywnie uczestniczyły w zajęciach,  w skupieniu przyswajając ważne informacje. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji polonistycznej „Uczę się nazywać świat”. Jesteśmy pewni, że każdy z przedszkolaków miło wypocznie podczas wakacji i  z uśmiechem na twarzy wróci do nas we wrześniu!!!