Strona 514 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 7 czerwca 2019 roku w grupie BIEDRONKI odbyły się ćwiczenia  gimnastyczne i zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, a to z kolei  wpływa korzystnie na ich prawidłowe funkcjonowanie ich organizmu. Świeże powietrze  połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej. Dzieci w trakcie gier i zabaw mają kontakt z rówieśnikami, tworzą grupy oraz rywalizują ze sobą. Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły z takimi przyborami jak : szarfy i woreczki. Dużą radość sprawiła im gra w kręgle. W zabawach  dominowała  duża swoboda działania.  Mali sportowcy bardzo poważnie potraktowali zabawy sportowe, aktywnie w nich uczestnicząc. Ćwiczenia odbyły się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Przedszkolak  z  5 wie jak zdrowo odżywiać się”.