Strona 513 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

W dniach od 29 maja 2019 roku do 27 czerwca 2019 roku odbyły się zajęcia zrealizowane w ramach programu  „Wychowanie przez oszczędzanie”, w trakcie których dzieci z grupy „JEŻYKI” własnoręcznie wykonały skarbonki ze słoiczków,  do których wrzucały pieniążki ucząc się oszczędzania, a więc umiejętności, która jest bardzo ważna w życiu dorosłym, a z którą niejedna osoba ma problem.
Podczas zajęć dzieci miały okazję, by dowiedzieć się,  co to jest oszczędzanie oraz  co oznacza słowo „konto bankowe”, „bank” oraz co najważniejsze nauczyły się oszczędzać, wrzucając do swojej skarbonki po 0,50 gr,  1 zł, 2 zł.  Na zajęciach dzieci dzieliły się swoim doświadczeniem, chętnie opowiadały o swoim pobycie w sklepie z rodzicami  i o tym jak wyglądają rodzinne zakupy. Ważnym punktem programu było planowanie, a więc udzielanie odpowiedzi na pytanie; „Co chcę kupić za samodzielnie zaoszczędzone pieniądze?”

Zwieńczeniem akcji były  uśmiechy zadowolonych dzieci po zakupie smakołyków w sklepie.
Oto podsumowanie uczestników programu:

Słowa Kacpra : „Oszczędzanie jest fajne bo można sobie coś później kupić.”

Słowa Oliwii:  „Powiedziałam już mamie by nie wyrzucała słoiczków od dżemu  bo chcę oszczędzać” .
Program prowadzony był przez pracowników przedszkola: terapeutkę SI- Zdzisławę Rekosz
i psychologa-Daniela Łukaszewskiego.