Strona 510 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia  27 maja 2019 roku  dzieci z grupy BIEDRONKI  wybrały się  na wycieczkę do pobliskiej miejscowości, aby obejrzeć  szklarnie – domy ze szkła, w których hodowane są rośliny. Podczas wycieczki przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca ogrodnika, poznały warunki  sprzyjające rozwojowi  roślin, poznały wygląd i nazwy niektórych nasion, kwiatów i rozsady warzyw. Poznały także kolejne etapy wzrostu kwiatów, podziwiały różnorodność ich barw i kształtów, wąchały i dotykały ich liście i kwiaty oraz samodzielnie sadziły rośliny do doniczek. Dowiedziały się, że w szklarni istnieją  idealne warunki do całorocznej hodowli roślin, czyli  odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza  i światło. Właścicielka szklarni zachęcała dzieci do zadawania pytań i wyjaśniała wszelkie wątpliwości. Na pamiątkę podarowała  przedszkolakom sadzonki  kwiatów do kącika przyrody i przedszkolnego ogródka. Wycieczka była bardzo udana. Działania te odbyły się w tygodniu o zdrowiu w  ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak z 5 wie jak zdrowo odżywiać się”.