Strona 506 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 30 maja 2019 roku w grupie „BIEDRONKI”,  w ramach realizacji tygodnia o zdrowym odżywianiu odbyło się  spotkanie z panią bibliotekarką  Hanną Jastrzębską pod hasłem „Dbam o czystość  i zdrowie”. Dzieci  z uwagą oglądały książeczki przyniesione przez panią Hanię oraz słuchały opowiadania o tematyce zdrowotnej pt.: „Tupcio Chrupcio”.  Następnie  nauczycielki z grupy  przygotowały dla dzieci quiz na temat zdrowego odżywiania. Przedszkolaki wraz z rodzicami byli podzieleni na trzy drużyny. Każda drużyna dostawała zadanie do rozwiązania. Wszystkie drużyny udzieliły prawidłowych odpowiedzi, uzyskując maksymalną liczbę punktów. W kolejnej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzgrupowego konkursu fotograficznego pod hasłem „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Celem konkursu była promocja zdrowego odżywiania .Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było przygotowanie przez rodzica i dziecko w domu zdrowego posiłku bogatego w witaminy, a następnie wykonanie zdjęcia na formacie A4. W konkursie wzięło udział troje dzieci : Nikola B, Kacper Sz, Ania D.  Zaprezentowane na fotografiach dania wyglądały smakowicie i zdrowo. Uznano jednogłośnie, że wszystkie zasługują na I miejsce .Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkie przedstawione działania  odbyły się w ramach realizowanej  w bieżącym roku szkolnym innnowacji pedagogicznej „Przedszkolak  z 5 wie jak zdrowo odżywiać się”.