Strona 505 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 14 czerwca 2019 roku w „Leśnej Krainie” odbył się konkurs przyrodniczy pod hasłem „Mali ogrodnicy”. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci, zdobywanie nowych doświadczeń  a także poznawanie   i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji . W wydarzeniu udział wzięły przedszkolaki z ostrołęckich przedszkoli: PM Nr 1, 5, 7, 8, 9, 10, 13, 16, 17, 18 wraz z opiekunami oraz przedstawiciele Urzędu Miasta- Pan Wiceprezydent Maciej Kleczkowski, Wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty Ewa Szatanek, Radna Miasta Ostrołęki Grażyna Sosnowska oraz Radny Miasta Ostrołęki  Jacek Łuba. Na przybyłych   do „Leśnej Krainy” gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczestniczące w konkursie przedszkolaki miały  do wykonania wiele zadań, które były oceniane i nagradzane punktami przez zgromadzone jury.  Dzieci odgadywały zagadki, rozpoznawały owoce i warzywa  za pomocą smaku i dotyku, sadziły kwiaty w doniczkach. Goście mieli również możliwość obejrzenia naszych przedszkolnych ogródków oraz drzew i krzewów owocowych rosnących na terenie ogrodu. Uczestnicy konkursu bez problemu poradzili sobie                                           z wykonaniem zadań, za co otrzymali pierwsze miejsca oraz nagrody rzeczowe i dyplomy. W altance na terenie ogrodu przedszkolnego na wszystkich czekał również słodki poczęstunek. Fundatorem nagród w konkursie był   Prezydent Miasta Ostrołęki, , Dyrekcja PM Nr 5 „Leśna Kraina”, Cukiernia- Piekarnia Jacek Romanowski oraz Nadleśnictwo Ostrołęka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom konkursu za przybycie do „Leśnej Krainy”. Dziękujemy również sponsorom, bez pomocy których zorganizowanie tej uroczystości nie byłoby możliwe.