Strona 495 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 5 czerwca 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Uczę się nazywać świat” i zajęć czytelniczych „Poczytaj mi bajkę”, realizowanych w ramach tejże innowacji. Tematem zajęć były dzieci z różnych stron świata. Przedszkolaki wskazywały cechy charakterystyczne dla dzieci polskiej narodowości. Obejrzały również prezentację multimedialną pod hasłem „Dzieci świata” oraz filmy edukacyjne pt.: „Dzieci z różnych stron świata” i „Kolorowe dzieci”. Dzięki tym projekcjom przedszkolaki dowiedziały się, że ludzie mogą różnić się kolorem skóry, włosów, itd., w zależności do jakiej narodowości należą. Jednocześnie podkreślono, jak ważna jest tolerancja i wyjaśniono, że bycie innym nie oznacza bycia kimś gorszym. Po prelekcji i pogadance przyszła pora na zajęcia czytelnicze, podczas których dzieci wysłuchały znanego wiersza pt.; „Murzynek Bambo”. Przedszkolaki od razu zapałały sympatią do tytułowego bohatera utworui z ogromną przyjemnością pokolorowały obrazek przedstawiający jego postać.