Strona 491 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

.Dzień 6 czerwca 2019 roku był dla naszych przedszkolaków bardzo wyjątkowy. Właśnie wtedy obchodziliśmy Święto Rodziny pod hasłem „Mama, tata i ja”. Uroczystość została zorganizowana w odcieniach tęczy. Każda grupa ubrana była na inny kolor. Zrobiliśmy pamiątkowe, tęczowe zdjęcie z kolorowymi balonami. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały ciekawe repertuary dla rodziców, w których mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Występy były bardzo radosne, a nawet wzruszające. Każda grupa przygotowała piękne upominki dla swoich rodziców. Okrzykiem „Mama, tata, siostra i brat, to mój najważniejszy świat!” zaprosiliśmy wszystkich do stworzenia ogromnego koła na placu zabaw i wspólnego zaśpiewania piosenki o rodzinie. Po części artystycznej przyszła pora na pyszny poczęstunek i inne atrakcje. Było malowanie twarzy, bańki mydlane, wata cukrowa, dmuchane zabawki, tworzenie zwierzątek z balonów, robienie kurpiowskich kwiatów z twórczynią ludową, panią Czesławą Lewandowską. Dzięki obecności Stowarzyszeniu OAZA, można było poddać się badaniu na poziom cukru i cholesterolu we krwi. Święto Rodziny na stałe zapisało się w kalendarzu imprez przedszkolnych. Uroczystość przyniosła wiele radości całej społeczności „Leśnej Krainy” oraz jej gościom. Świadczą o tym piękne, kolorowe zdjęcia, na których udało się nam uwiecznić ten wyjątkowy dzień. Dziękujemy Panu Wiceprezydentowi Maciejowi Kleczkowskiemu, przedstawicielom lokalnych mediów,  rodzicom naszych kochanych przedszkolaków, Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu „OAZA” i wszystkim pozostałym osobom za przybycie oraz  pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Dziękujemy wszystkim za spędzenie z nami tych miłych chwil.