Strona 486 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 27 maja 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Uczę się nazywać świat”, pod hasłem „Mieszkańcy łąki”. Podczas nich przedszkolaki utrwalały znajomość poznanych w zeszłym tygodniu roślin i zwierząt, będących mieszkańcami łąki. Na początku wszyscy z uwagą wysłuchali wierszowanej bajki pt: „Wiosna”, by móc udzielać odpowiedzi na zadawane pytania. Następnie przedszkolaki wskazywały na planszach demonstracyjnych zwierzęta i rośliny oraz dopasowywały do nich  odpowiednie obrazki. Kolejnym zadaniem do wykonania było odczytywanie napisów globalnych „łąka” i „bocian” oraz odnajdywanie takich samych napisów wśród wielu innych.  To ćwiczenie również nie sprawiło dzieciom żadnych problemów. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki zostały podzielone na 4 grupy i każda z nich miała do wykonania zadanie polegające na ułożeniu obrazka z kilku elementów. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i dobrej współpracy w grupach, przedszkolaki odkryły, co znajduje się na  ilustracjach. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały kolorowe piórka, którymi bawiły się podczas zabawy muzycznej.