Strona 485 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 16 maja 2019 roku grupę MOTYLKI, BIEDRONKI i SÓWKI odwiedził Pan Paweł Łaszczych - folklorysta oraz kierownik zespołu "Kurpianka". Dzieci miały okazję zdobyć wiedzę na temat historii i kultury swojego regionu. Zajęcia były bardzo aktywne, ponieważ Pan Paweł przygrywając na klarnecie uczył dzieci podstawowych kroków tańców kurpiowskich. Zabawę rozpoczęliśmy od "Marszu Kurpiowskiego", a później poznaliśmy kroki "Fafura", "Kontro", "Poleczki", "Powolniaka" i "Konika". Przedszkolaki śpiewały również pieśni kurpiowskie "W kadzidlańskim borze", "Jadą goście, jadą". Na koniec każdy mógł zadać pytanie dotyczące pracy wykonywanej przez Pana Pawła. Dzieci bawiły się radośnie i miło upłynął im czas.