Strona 480 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 14 maja 2019 roku przedszkolaki z grupy JEŻYKI odwiedziły Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Uczestniczyły tam w warsztatach pod hasłem  „Biało- czerwona”. Na początku wysłuchały krótkiej prelekcji na temat istoty i znaczenia symboli narodowych, następnie wykonały flagę i kotylion w barwach narodowych. Oprócz tego wszystkie przedszkolaki bardzo zaangażowały się w wykonanie wspólnej pracy ilustrującej sposób odpowiedniego zachowania się podczas odśpiewywania Hymnu Polski. Wizyta w Muzeum Kultury Kurpiowskiej rozbudziła wśród dzieci  uczucia patriotyczne i dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.