Strona 478 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Wraz z początkiem maja rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu przygotowywanie śniadań przez przedszkolaków. W poszczególnych grupach, w każdą środę, śniadania odbywać będą się w postac tzw.: szwedzkiego stołu. Z przygotowanych przez pracowników kuchni produktów podanych na dużych talerzach, przedszkolaki będą miały możliwość samodzielnego komponowania kanapek. Każdy zgodnie z własnym upodobaniem stworzy dla siebie pyszne śniadanko. Inicjatywa tego typu posiłków ma na celu kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych wśród dzieci oraz rozwija praktyczne umiejętności, np.: posługiwania się sztućcami. Przedszkolakom z naszego przedszkola perspektywa uczestniczenia w przygotowywaniu posiłków bardzo przypadła do gustu. Wszyscy chętnie zajadali kolorowe kanapki, co widać na załączonych fotografiach.
Życzymy smacznego!!!