Strona 468 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 6 maja 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia o tematyce patriotycznej. Podczas nich przedszkolaki wysłuchały opowiadania E. Stadtmuller „Biało- czerwone” ,  przypomniały sobie znajomość symboli narodowych oraz rozmawiały na temat patriotyzmu. Z wielkim zainteresowaniem słuchały też ciekawostek o swoim kraju. Zapoznały się z literaturą patriotyczną: „ABC małego PATRIOTY” oraz „Księgą małego patrioty”. W ramach ćwiczeń układały zapis graficzny wyrazów: flaga, godło oraz dzieliły nazwy symboli narodowych na sylaby. Na zakończenie maluchy słuchały wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, którego będą uczyć się na pamięć. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej „UCZĘ SIĘ NAZYWAĆ ŚWIAT” i w związku z niedawno obchodzonym Dnie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Narodowym 3 Maja.