Strona 462 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 24 kwietnia 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI rozmawiano na temat uprawy warzyw w sali przedszkolnej  i  w ogrodzie. Pani nauczycielka zaprezentowała dzieciom inspekty, do których wcześniej wysiały one nasiona warzyw. Okazało się, że wyrosły z nich piękne sadzonki, gotowe do zasadzenia w ogródku przedszkolnym. Podczas zabawy przedszkolaki losowały obrazki  przedstawiające warzywa w  inspektach: sałatę, ogórka, pomidora, cebulę. Dzieliły nazwy warzyw na sylaby oraz układały zapis graficzny warzywa „pomidor” z rozsypanki literowej. Wspólnie z panem Danielem- psychologiem z naszego przedszkola zaśpiewaliśmy piosenkę o pomidorze oraz ćwiczyliśmy chwyty gitarowe. Następnie wszyscy udali się do ogródka przedszkolnego, aby z pomocą nauczycielek umieścić sadzonki warzyw na grządkach warzywnych. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Uczę się nazywać świat”.