Strona 449 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 28 marca 2019 roku dzieci z grupy BIEDRONKI i MOTYLKI wybrały się na wycieczkę do Stowarzyszenia ,,Kurpiowskie Inspiracje’’. Celem wyjazdu było poznanie kurpiowskich zabaw dawniej i dziś. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania pani o tym, jak dawniej bawiły się dzieci na Kurpiach, nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw ze śpiewem. Największą jednak atrakcją okazała  się możliwość własnoręcznego wykonania misia. Do tego wykorzystano skarpety, granulat i gumki recepturki.  Przy pomocy pań, które malowały oczy, uśmiechnięte buzie, a także wiązały duże kokardy powstały piękne misie. Na koniec dzieci wymyślały nazwy dla swoich przytulanek i kołysały je w kolebce śpiewając piosenkę:  A, a, a, kotki dwa… Ze swoimi misiami zadowolone wróciły do przedszkola.