Strona 445 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 2 kwietnia 2019 roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono „Światowy dzień świadomości autyzmu”. W tematykę obchodów wprowadziły dzieci pogadanki w grupach oraz filmy, które przybliżyły wszystkim, jak wygląda codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie przez tych ludzi  w trudnej sytuacji. Poprzez doświadczenia sensoryczne i zabawy sensoplastyczne, dzieci mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Przedszkolaki w poszczególnych grupach wykonały także plakaty pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu”. Uwieńczeniem obchodów był przemarsz ulicami osiedla Wojciechowice oraz wspólne zabawy z niebieskimi balonami na placu  przedszkolnym. Nie zabrakło także „niebieskich smakołyków” które dzieci otrzymały na podwieczorek.