Strona 440 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 21 marca 2019 roku, czyli w pierwszy dzień wiosny podczas zajęć popołudniowych dzieci z grupy „BIEDRONKI postanowiły założyć w sali  hodowlę roślin w kąciku przyrody . Przedszkolaki poznały sposoby siania i sadzenia niektórych roślin.  Samodzielnie siały owies, rzeżuchę, marchew, pietruszkę, aksamitki, sałatę, koperek, rzodkiewkę oraz posadziły cebulkę i założyły hodowlę fasoli. „Mali ogrodnicy” poznali warunki jakie są potrzebne roślinom do życia, a sianie i sadzenie sprawiło im ogromną radość. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci będą miały możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto będą uczyć się systematycznej pielęgnacji roślin podczas pełnienia codziennych dyżurów. Zajęcie to odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak z 5 wie jak zdrowo odżywiać się”.