Strona 437 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 19 marca 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się kolejne z cyklu zajęcia czytelnicze pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”, realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Uczę się nazywać świat”. Ponieważ tematem przewodnim zajęć była marcowa pogoda i jej wpływ na życie roślin i zwierząt, dzieci wysłuchały kilku krótkich bajek, których bohaterami byli ludzie pracujący na roli i zwierzęta hodowane w gospodarstwie. „Krasnoludki” świetnie poradziły sobie z odgadywaniem nazw zwierząt poznając je po wyglądzie, wydawanym odgłosie oraz naśladując ich ruchy. Pracowały także kalendarzem pogody, utrwalając znajomość znaków synoptycznych i określając pogodę panującą na dworze. Wielką frajdę sprawiła dzieciom zabawa orientacyjno- porządkowa „Marcowa pogoda”, podczas której przedszkolaki wskazując określony  element pogody, w rytm muzyki wykonywały odpowiednie ruchy. „Krasnoludki” wykazały się podczas zajęć wielką aktywnością i z ogromnym  zaangażowaniem   wykonywały zadania.