Strona 436 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 18 marca 2019 roku przedszkolaki z grupy KRASNOLUDKI rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Poznały znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”. W tym celu pani nauczycielka przeczytała dzieciom opowieść „Marcowy spacer”. Po jej wysłuchaniu z dostępnych obrazków przedszkolaki układały marcową pogodę. Nowością było zapoznanie wszystkich z Kalendarzem pogody. Dzieci poznały znaki synoptyczne, które przytwierdzały do kalendarza, określając jaką pogodę mamy tego dnia. Dzieci miały również możliwość poznania zapisu graficznego przysłowia „W marcu, jak w garncu” i układania do z rozsypanki literowej. Zabawy bardzo podobały się przedszkolakom, które z wielką ochotą wykonywały zadania.  Zajęcia te odbywały się w ramach innowacji pedagogicznej „UCZĘ SIĘ NAZYWAĆ ŚWIAT”, realizowanej w grupie KRASNOLUDKI.