Strona 434 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

W dniach od  14. do 22. marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbywały się warsztaty o tematyce wielkanocnej, podczas których powstały wytwory rękodzieła. W  grupie Biedronki, Sówki i Muchomorki  gościliśmy znaną twórczynię ludową Panią Czesławę Lewandowską, która pokazała nam jak zrobić pisankę ze skręconej bibuły i palmę wielkanocną. Pod kierunkiem twórczyni ludowej dzieci z wielkim zaangażowaniem oklejały styropianowe jajka i tworzyły kolorowe kwiatki.  W grupie Motylki przedszkolaki wraz z nauczycielkami stworzyły tzw: koszyczki z włóczki, które mogą stanowić piękną dekorację pisanek. Najmłodsze przedszkolaki – Krasnoludki owijały styropianowe jajka sznurkiem jutowym i ozdabiały je cekinami i  koronką. W grupie Jeżyki, dzięki gościnności mamie Oskara, Pani Magdzie Mielnickiej, powstały przepiękne pisanki ozdobione metodą decoupage. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Powstało bardzo dużo pięknych i kolorowych prac. Dziękujemy Pani Czesławie i Pani Magdzie za poświęcony czas i cenne rady, a dzieciom za ogromne zaangażowanie.
Przed świętami wielkanocnymi zostanie zorganizowany kiermasz na terenie naszego przedszkola, a dochód ze sprzedaży rękodzieła przekażemy na leczenie Szymona Wołynka.