Strona 412 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 28 lutego 2019 roku dzieci z grupy MUCHOMORKI sprawdzały, czy powietrze naciska  na przedmiot tylko z góry, czy może też ze wszystkich stron. W tym celu przeprowadzono eksperyment badawczy z wykorzystaniem kubeczka styropianowego, wody i tekturowego krążka. W wyniku przeprowadzonego eksperymentu, dzieci doszły do wniosku, że powietrze naciska na przedmiot ze wszystkich stron. Efekt końcowy eksperymentu wywołał u dzieci zdziwienie, zaskoczenie i zaciekawienie.