Strona 411 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 26 lutego 2019 roku przedszkolaki z grupy KRASNOLUDKI uczestniczyły  w zabawie metodą Montessori.  W tym celu wykorzystano przedmiot użytku codziennego- spinacze do bielizny. Dzieci przyczepiały różnokolorowe spinacze do plastikowych pojemników według określonego. Wykonały zadanie bez większych trudności. Powszechnie wiadomo, że dzieci najwięcej uczą się przez naśladowanie dorosłych. Często bawią się  w zajęcia rodziców, ale również chętnie angażują się w czynności, które po prostu są w stanie wykonać. Metoda Montessori sugeruje, aby podążać za naturalnym rozwojem dzieci, wzmacniając ich samodzielność i poczucie sprawczości. Maluchy chcą być częścią wspólnoty, którą tworzą i chcą mieć w niej czynny udział. Warto więc już od najmłodszych lat angażować je w różnego rodzaju obowiązki lub zadania przypominające domowe.