Strona 410 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

W dniach od 25 lutego do 1 marca 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI podczas zajęć realizowano PROJEKT „TEATR”. W trakcie spotkań z literaturą przedszkolaki miały możliwość wysłuchania każdego dnia innego utworu literackiego. Były to bajki cieszące się wśród dzieci dużym zainteresowaniem:
„Czerwony kapturek”, „Trzy świnki”, „Wilk i siedem koźlątek”, „Brzydkie kaczątko”, „Złotowłosa i trzy misie”. Przedszkolaki z wielką uwagą śledzili losy bohaterów, chętnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu. Układali historyjkę obrazkową, składali obrazek z części przedstawiający bohatera wybranej bajki. Największą atrakcją okazał się dla nich teatrzyk pt: „Czerwony kapturek”. Dzieci poczuły się przez chwilę jak w prawdziwym teatrze. Otrzymali bilety wstępu, zasiedli na widowni i z uwagą oglądali przedstawienie kukiełkowe. Zajęcia literackie odbywały się w ramach cyklicznych spotkań z literaturą pod hasłem „Poczytaj mi bajkę”, organizowanych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Uczę się nazywać świat”.