Strona 406 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 20 lutego 2019 roku do naszego przedszkola przybył pan Krystian z Nadleśnictwa Ostrołęka. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie wszystkim niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać  środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Nasz gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się również, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje mieszkających w nim zwierząt. Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pan Krystian zainteresował wszystkich swoimi opowieściami, wykorzystując do tego celu prezentację multimedialną. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały budki lęgowe, które zostały przez nich pomalowane na kolorowo i zawisły na drzewach rosnących w ogrodzie przedszkolnym.