Strona 405 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 15 lutego 2019 roku przedszkolaki z grupy KRASNOLUDKI kształciły swoje umiejętności muzyczne. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z wyglądem gitary, fletu, skrzypiec, grzechotek, trąbki i bębenka. Po zaprezentowaniu przedszkolakom zapisu graficznego nazw wybranych instrumentów, dopasowywały one napisy do odpowiednich obrazków oraz układały nazwy instrumentów z rozsypanki literowej. Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania swoich zdolności muzycznych, tworząc akompaniament muzyczny na instrumentach perkusyjnych do ulubionych piosenek. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „UCZĘ SIĘ NAZYWAĆ ŚWIAT”. Sprawiły maluchom mnóstwo radości i dostarczyły nowych doświadczeń.