Strona 398 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 14 lutego 2019 roku w „Leśnej Krainie” uroczyście obchodzono DZIEŃ PRZYJAŹNI.  Celem tego spotkania było kształtowanie postawy koleżeństwa i przyjaźni wśród dzieci. Tego dnia przedszkolaki przeniosły się do „Krainy przyjaźni”, miejsca w którym wszyscy darzą się sympatią i szacunkiem. Na znak solidarności z przyjaźnią, panie nauczycielki namalowały na policzku każdego dziecka czerwone serduszko. Następnie utworzono tzw: łańcuch przyjaźni, w którym nastąpiło symboliczne przekazanie serduszka przyjaźni. Dzieci uczestniczyły grach zręcznościowych oraz zabawach tanecznych z balonikami. Każdy przedszkolak wykonał również własnoręcznie laurkę w kształcie serduszka i mógł przekazać ją swojej ulubionej koleżance lub koledze. Ten dzień wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój. Oprócz wymienionych  atrakcji wielką niespodziankę sprawiła dzieciom Dyrekcja przedszkola, która podarowała dzieciom piękne prezenty. Otrzymały one zabawki, którymi będą mogły bawić się podczas pobytu    w przedszkolu. Były wśród nich: układanki dydaktyczne, klocki magnetyczne, ogromne figurki zwierząt domowych i egzotycznych itp. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, nauczycielom  i personelowi przedszkola za wspólną zabawę, dyrekcji „Leśnej Krainy” za piękne prezenty do grup, a rodzicom za dopilnowanie aby ich pociechy tego dnia przybyły do przedszkola ubrane na  czerwono, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.
Dziękujemy!!!