Strona 395 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 24 stycznia 2019 roku przedszkolaki z grupy KRASNOLUDKI uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu „Poczytaj mi bajkę”, realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „UCZĘ SIĘ NAZYWAĆ ŚWIAT”. Tym razem dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały baśni braci Grimm  „Jaś i Małgosia”, opowiadającej  historię rodzeństwa, które przeżyło ciekawe przygody i z powodzeniem pokonało różne trudności. Przygody bohaterów książki stały się inspiracją do wspólnej zabawy i nauki. Przedszkolaki ochoczo udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące treści utworu. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało do pokolorowania obrazek przedstawiający głównych bohaterów baśni: Małgosię, Jasia i czarownicę. Dzieci zapamiętały, że książka to nasz przyjaciel, to okno na świat, łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek. Nie jest tajemnicą, że dobra książka, którą można czytać na głos przynosi radość dzieciom. Pozwala im także poznać świat, a dorosłym powrócić do uśmiechniętych czasów dzieciństwa.