Strona 393 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 25 stycznia 2019 roku w grupie „Biedronki” odbyło się zajęcie plastyczne „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”- wykonanie karmnika różnymi technikami plastycznymi. Część główna zajęcia została poprzedzona zagadkami słownymi, podczas których dzieci wykazały się znajomością nazw wybranych gatunków ptaków zimujących w Polsce. Dzieliły nazwy ptaków na sylaby, bądź głoski. Globalnie odczytywały wyrazy. Wykazały się znajomością przeliczania w zakresie 6, miało to miejsce podczas rzutów kostką oraz podczas zabawy ruchowej w obręczach. Na zajęciu wykorzystano technologię informacyjną  i odtworzony został filmik edukacyjny z internetu, poprzez który dzieci utrwaliły swoją wiedzę nt. dokarmiania ptaków zimą. Dużą frajdą okazała się praca przy stolikach. Każdy stolik miał do zrobienia  pracę plastyczną – karmnik dla ptaków, ale należało wykonać go  wskazaną  techniką. Podczas tych zajęć dzieci na miarę swoich możliwości uczyły się rozwijać swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną . Zajęcia sprawiły im wiele radości.