Strona 392 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 25 stycznia, w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Dotknij, doświadcz, zrozum (DDZ)". Podczas nich dzieci miały możliwość przejścia bosymi stopami specjalnie przygotowaną ścieżkę sensoryczną, składającą się z: delikatnych kolorowych piór, ryżu, makaronu, kasztanów, kończąc na przyjemnej w dotyku „chmurce” z waty. Podczas tego zadania dzieci wspierały się wzajemnie, kolejno pomagając przejść koledze lub koleżance przez przygotowany tor. Następnie, przedszkolaki otrzymały zespołowe zdanie: odszukanie ukrytych elementów, zanurzając ręce w różnych produktach i dopasowanie ich do odpowiednich kształtów. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie, przyklejały serduszka swoim kolegom, dzięki czemu ciągle wchodziły we wzajemne interakcje. Na koniec, wszyscy poprzez zabawę, mogli dotknąć oraz doświadczyć wyjątkowych struktur i smaków w postaci kolorowych galaretek. Zajęcia głównie miały na celu wzbogacenie doświadczeń sensorycznych, zaś dodatkowo skierowane były na integrację i rozwijanie umiejętności współdziałania z rówieśnikami.