Strona 391 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 25 stycznia 2019 roku w grupie KRASNOLUDKI odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „UCZĘ SIĘ NAZYWAĆ ŚWIAT”. Dzieci podczas zabawy ćwiczyły pamięć wzrokową                          i utrwalały zapamiętywanie zapisu graficznego poznanych nazw zabawek. Dopasowywały napisy do ilustracji. Za pomocą magnetycznych literek każdy mógł „podpisać” wybrany przez siebie obrazek. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak został nagrodzony za aktywność podczas zajęć, otrzymując stempelek z pierwszą literą swojego imienia. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem wśród dzieci. Były one  okazją do doskonalenia koncentracji uwagi i pamięci wzrokowej.