Strona 388 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

Dnia 24.01.2019 roku w grupie BIEDRONKI odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „PRZEDSZKOLAK Z 5 WIE, JAK ZDROWO ODŻYWIAĆ SIĘ“, której jednym z głównych założeń jest obcowanie z przyrodą, odkrywanie jej tajemnic poprzez zabawy badawcze i działalność przyrodniczą. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. ,,Dokarmianie ptaków''. Odpowiadały na pytania dotyczące treści, rozpoznawały ptaki, które zgromadziły się przy karmniku, a także dowiedziały się , co one jedzą w czasie zimy. Podczas zabawy dydaktycznej ,,Co kto lubi?'', przedszkolaki dobierały przysmaki do poszczególnych gatunków ptaków przedstawionych na ilustracjach. Następnie przystąpiono do części badawczej. Dzieci   przez szkła powiększające oglądały przyniesione przysmaki (mieszankę ziaren, nasion, tłuste kule  z ziarenkami w środku, owoce dzikiej róży, słoninkę), a także je dotykały i wąchały. Po czym odwiedziły znajdujące się na placu przedszkolnym karmniki, aby zanieść przygotowane jedzenie. Przedszkolaki już wiedzą, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. Na pewno nasi skrzydlaci przyjaciele są nam bardzo wdzięczni za taką pomoc.