Strona 387 - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

W dniach 22-23 stycznia 2019 roku do Leśnej Krainy licznie przybywali zaproszenie goście - babcie i dziadkowie. Wszystko to działo się za sprawą ważnej uroczystości, jaką był Dzień babci i dziadka.  Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przygotowały wspaniały program artystyczny odzwierciedlający ich uczucia w stosunku do najukochańszych babć i dziadków. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. To były naprawdę wyjątkowe dwa dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec tego wyjątkowego występu, dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dzięki współpracy z koordynatorem programu  „Szkoła Promocji Zdrowia”, panią Beatą Samorajską,  wszyscy przybyli do przedszkola goście mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań: pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, bądź skontrolowania swojej wagi. Spotkało się to z wielkim zainteresowaniem ze strony przybyłych gości. To bardzo ważne aby babcie i dziadkowie dbali o swoje zdrowie, gdyż znaczą oni bardzo wiele dla swoich wnucząt.