REALIZOWANE PROGRAMY - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW
OBOWIĄZUJĄCYCH W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 5
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI „LEŚNA KRAINA” W OSTROŁĘCE
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

1. „PLAC ZABAW'' - program wychowania przedszkolnego WSiP, autor: Ewa Janus.
  2. „ENGLISH PLAYBOX”- program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim, autorzy: Dorota Sikora- Banasik, Ewelina Wilkos.
  3. „KOCHAMY DOBREGO BOGA” - program nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym opracowany według programu Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, autorzy: D. Kurpiński, J. Snopek, red. Ks. Dr. J. Czerkawski.
W przedszkolu realizowane są także:
  1. Autorski program grupy artystycznej „Kreatywne skrzaty z Leśnej Krainy”- mgr Ewa Duszak, mgr Wioletta Jastrzębska, mgr Anna Dobrzyńska.
  2. „Czyste powietrze wokół nas”- mgr Iwona Kiełczewska.
  3. „Kubusiowi przyjaciele natury”- mgr Wioletta Jastrzębska.
  4. Program XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata 2019. Oddaj używany telefon komórkowy”- mgr Wioletta Jastrzębska
  5. Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj, program fundacji dbam, o mój zasi@g.
  • programy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
  1. Program zajęć grupowych Weroniki Sherborne – mgr Katarzyna Kiereś, mgr Marta Sobiech.
  2. Program zajęć Treningu Umiejętności Społecznych - mgr Mariola Włodarczyk -Staszczuk, mgr Katarzyna Kiereś
  3. Autorski program zajęć z elementami arteterapii- mgr Aneta Kęszczyk