REALIZOWANE PROGRAMY - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce.

PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
OBOWIĄZUJĄCYCH W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 5
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI „LEŚNA KRAINA” W OSTROŁĘCE
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1. „WOKÓŁ PRZEDSZKOLA'' -Program wychowania przedszkolnego MAC EDUKACJA ISBN 978-83-8108-410-9, autorzy: Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba – Żabińska.
  2. Zajęcia z języka angielskiego będą prowadzone zgodnie z programem Macmillan  Education  „Discovery  with  Dex”.
  3. Zajęcia z religii będą prowadzone według programu „Kochamy dobrego Boga” Program nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym, numer programu AZ-0-01/10.
W przedszkolu realizowane są także:
  • programy dla dzieci zdolnych:
  1. Program koła teatralnego „Wesołe Piąteczki”- mgr Ewa Duszak, mgr Iwona Kiełczewska, mgr Anna Dobrzyńska, mgr Dorota Piątak.
  2. Program dla grupy dzieci 6- letnich – „Mali artyści” – mgr Ewa Duszak, mgr Anna Dobrzyńska, mgr Wioletta Jastrzębska.
  • programy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
  1. Program terapii ręki- mgr Zdzisława Rekosz.
  2. Program zajęć grupowych Weroniki Sherborne – mgr Dorota Polita, mgr Aneta Kęszczyk.
  3. Program zajęć Treningu Umiejętności Społecznych - mgr Mariola Włodarczyk -Staszczuk, mgr Katarzyna Kiereś.
  • programy profilaktyczne realizowane w oddziałach przedszkolnych:
  1. Ogólnopolski Program Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”- koordynatorzy: mgr Iwona Kiełczewska,  mgr Danuta Kobylińska.