Ponadczasowy cykl, którym zachwycają się kolejne pokolenia czytelników nie tylko w Polsce!

Polska saga fantasy, którą zachwyca się cały świat!

Cykl “Wiedźmin” to niesamowita polska saga fantasy, której autorem jest Andrzej Sapkowski. Seria ta składa się z następujących tomów:

– “Ostatnie życzenie” (1993),

– “Miecz przeznaczenia” (1992),

– “Krew elfów” (1994),

– “Czas pogardy” (1995),

– “Chrzest ognia” (1996),

– “Wieża jaskółki (1997),

– “Pani Jeziora” (1999),

–  oraz “Sezon burz” (2018),

Jeśli jesteś miłośnikiem powieści fantasy, to z całą pewnością “Cykl wiedźmiński” to pozycja, po którą powinieneś sięgnąć!

Kasta Seria Wiedźmin w ofercie Taniej Książkiów, z której wywodzi się główny bohater całego cyklu, czyli Geralt z Rivii to owiany mgłą tajemnicy zakon, którego członkowie szkoleni są do zabijania. Ci obrońcy ludzkości gromią wszelkie pomioty tego świata za pieniądze. Wiedźmini cechują się: niemal nadludzką zwinnością, refleksem oraz ponadprzeciętną siłą, są to skutki przejścia przez nich jako dzieci tak zwanej Próby Traw, którą przechodzi jedynie czterech na dziesięciu kandydatów. Członkowie tej kasty są mistrzami fechtunku, posługują się dwoma mieczami (stalowym oraz srebrnym). Najbardziej znanym wiedźminem jest Geralt z Rivii, który nazywany jest Białym Wilkiem. Główny bohater, który wywodzi się ze Szkoły Wilka podczas swojej podróży po Królestwach Północy, za sprawą przeznaczenia spotyka młodą księżniczkę, którą przysięga chronić. Tak rozpoczyna się niesamowita saga fantasy, która opowiada o: miłości, sile przyjaźni, polityce, intrygach, wielkiej wojnie oraz o walce z przeznaczeniem.

Andrzej Sapkowski – polski pisarz fantasy, którego powieści kochają czytelnicy na całym świecie!

Andrzej Sapkowski jest najbardziej znanym polskim pisarzem fantasy, który zdobył wiele prestiżowych nagród głównie za swój bestsellerowy “Cykl wiedźmiński”, który składa się z następujących tomów: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Pisarz urodził się w Łodzi i jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Andrzej Sapkowski z wykształcenia jest ekonomistą. W 1986 roku czytelnicy czasopisma “Fantastyka” mogli poznać legendarnego białowłosego Geralta z Rivii. Niesamowicie pozytywny odbiór tego debiutanckiego utworu, który autor napisał w ramach konkursu organizowanego przez “Fantastykę” sprawił, że Sapkowski postanowił stworzyć sagę, która nazywana jest “Cyklem wiedźmińskim”. Innym znanym cyklem, który napisał Sapkowski, jest “Trylogia husycka”, której akcja dzieje się podczas wojny husyckiej.