HISTORIA - Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Leśna Kraina" w Ostrołęce

Przejdź do treści
Nenu witrynyHISTORIA NASZEGO PRZEDSZKOLA
Przedszkole Miejskie Nr  5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrołęce zostało wybudowane  i oddane do użytku 10 października 1961 roku. Pełniło formę przedszkola zakładowego OZCP do 1996 roku.

  • Pierwszym dyrektorem została pani Regina Stepnowska-Mańko.
  • Od 1 września 1962 r. dyrektorem została pani Genowefa Leszczyńska.
  • W dniu 1 września 1968 funkcję dyrektora przedszkola objęła
    pani Krystyna Mateuszczyk, a od 1 września 1984 r. pani Anna Gadomska.

W maju 1996 roku zmienił się charakter przedszkola z zakładowego na Przedszkole Miejskie.

  • Z dniem 1 września 1996 roku funkcję dyrektora przedszkola objęła
    pani Iwona  Kiełczewska.
 
Od 1 września 2001  roku  przedszkole przyjęło charakter  placówki integracyjnej, do której oprócz dzieci zdrowych uczęszczają również dzieci niepełnosprawne.

  • Od 1 września 2011 r. funkcję dyrektora  naszego przedszkola pełniła
    pani Irena Olbryś.
  • Od 1 września 2016 r. funkcję dyrektora  naszego przedszkola pełni
    pani Krystyna Kwiatkowska.

 
Przedszkole posiada 6 sal. Pomieszczenia do zajęć są przestronne, kolorowe, dostosowane do potrzeb dzieci. Pociechy mają do dyspozycji liczne kąciki zainteresowań, w których chętnie się bawią.

Dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych prowadzonych przez specjalistów. Prowadzone są zajęcia z rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej. Dzieci objęte są opieką logopedyczną oraz uczestniczą w zajęciach indywidualnych prowadzonych przez specjalistów w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu.

Przedszkole dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Przed budynkiem przedszkola znajduje się podjazd dla wózków. Wewnątrz znajdują się odpowiednio wyposażone łazienki.

Przedszkole usytuowane jest z dala od miejskiego zgiełku. Otacza je duży plac zabaw pełen zieleni. Na placu znajdują się liczne sprzęty terenowe, które uatrakcyjniają dzieciom pobyt na świeżym powietrzu. W naszym przedszkolu wesoło i miło płynie czas.

Organizujemy różnorodne uroczystości, podczas których dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Dzieci biorą też udział w licznych konkursach i zabawach organizowanych przez miasto, stowarzyszenia i inne placówki. W trosce o prawidłowy rozwój wszystkich dzieci prowadzone są różnorodne i ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

Nasze priorytety to uśmiech dzieci i zadowolenie rodziców. Przedszkolaki i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Robimy wszystko, żeby dzieciom zapewniać prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby oraz zainteresowania.

Wróć do spisu treści